Cihazın uzun süreli, kesintisiz çalışmasını sağlamak için dünyanın en ünlü firmalarından, zorlu çalışma koşullarına uygun, dayanıklı parçalar kullanılmaktadır.

En yeni V-LINE, Batı Pomeranya Teknoloji Üniversitesi'ndeki bir tasarımcı ekibinin birkaç yıllık çalışmalarının sonucudur. Piyasada daha önce hiç görülmemiş yeni, patentli, devrim niteliğinde çözümler içerir.

Bu tamamen yenilikçi cihaz, uzun yıllara dayanan tecrübe, gözlemler ve ürün kullanıcılarının yaptığı yorumlara dayanarak geliştirilmiştir.

V-LINE, 30 yıldır Poznań Uluslararası Fuarlarında sergilenen en iyi ürünlere verilen, MTP Altın Madalyası kazanmıştır.

KOŞU BANDI

1. Düşük basınç altında, uzun süreli, sürekli çalışmaya dayanabilen, herhangi bir yağlama gerektirmeyen, uzay teknolojisini kullanan bir tabana sahip, tamamen yeni bir koşu bandı türüdür. Sürekli düzeltme gerektirmeyen, benzersiz bir bant çalıştırma sistemine sahiptir. Bu çözümün kullanılması, titreşimli koşu bandının gerçekten sıfır bakım gerektirmesi anlamına gelir. İnfrared ısıdan etkilenmeyen bandın ömrü çok uzundur.

2. Basma gücünü emen, koşu bandını yükselten, her pozisyonda güvenlik, denge ve esneklik sağlayan Dünyanın Tek Pnömatik Eğim Sistemine sahip koşu bandıdır.

3. Titreşimli koşu bandının sahip olabileceği en yüksek yük kapasitesine sahiptir. 160 kg’a kadar olan kullanıcılar için uygundur.

4. 10 Sene Motor Garantisi

KOŞU BANDI MOTORU

Cebri soğutma seçeneğine sahip verimli, güçlü, modern endüstriyel motor, koşu bandı düşük hızlarda ve eğimli kullanıldığında yüksek güç sağlar. Fırçasız, üç fazlı kayışlı, dişli şanzımanlı motor diğer koşu bantlarında kullanılan motorlardan çok daha verimlidir.

VAKUM MOTORU (Pompası)

Endüstriyel fırçasız motor; verimli, sessiz ve güvenilir çalışma sağlar. Yüksek sıcaklıklarda (kızılötesi lambalar için 50°C) sürekli çalışmaya uygundur. Büyük hava filtresi vakum motorunu koruyarak ömrünü uzatır.

ELEKTRİK VE ELEKTRONİK SİSTEM

Titreşimli koşu bandını kontrol etmek için kullanılan Japon OMRON marka invertörler sürekli çalışmaya uygundur. (Zorunlu ara vermeler hariç)

Kontrol panosu, sürekli çalışmanın tüm gereksinimlerini karşılamaktadır. Japon güç invertörleri tüm egzersiz parametrelerinin çok hassas bir şekilde kontrolünü sağlar. Elektronik kart, filtrelenmiş hava ile soğutulur, yani temizlik gerektirmez ve hasardan korunur. Diğer markalarda bu elektronik kartlar açıktadır ve toza maruz kalır. Bu da arıza riskini arttırır.

TÜKETİM

Çevre dostu! Cihaz, üretilen güce göre optimum bir enerji tüketimi oranı sağlar.

DOKUNMATİK SEZGİSEL EKRAN

Kullanımı kolay olan arayüz, kullanıcının tüm parametreleri zorluk çekmeden ayarlamasını ve kontrol etmesini sağlar. Böylece personel yardımına olan ihtiyacı en aza indirir.

V-Line Beş temel otomatik program sunar. Her programda kullanıcı isterse; eğim derecesini, vakum basıncını, titreşimi ve infrared ısıyı kapatabilir. Hızı otomatik program harici azaltıp, yükseltebilir.

Egzersiz sırasında ekranda tüm seansın ilerlemesini gösteren bir grafik görüntülenir. Bu sistem bir sonraki egzersiz aşaması hakkında bilgi verir. 30 Adet çubuk grafiğin her biri 1 dakikalık egzersiz hakkında bilgi verir. Bu açık bilgi sunumu, kullanıcının rahat bir şekilde egzersiz yapmasını sağlar.

Ekranda, seans süresi, koşu bandı hızı, titreşim frekansı, vakum basıncı ve kapsül içindeki sıcaklık (kızılötesi) hakkında sürekli bilgi görüntülenir.

Kullanıcı ayrıca kalp atış hızı ve tahmini yakılan kalori sayısı hakkındaki verileri de görebilir.

Bakım zamanlarını takip etmek için servis modu kısmından toplam çalışma süresi görüntülenir.

DİZLERE BASKIYI ÖNLEYEN SİSTEM

Sadece V-line'da olan benzersiz sistem kullanıcının eklemleri için gerçek güvenlik sağlar. Hava yastığı ve amortisör sistemi kullanıcı yürürken koşu bandının salınım yapmasıyla dizlere gelen baskıyı minimize eder.

EMNİYET SİSTEMİ

Üç seviyeli bir güvenlik sistemi uygulanmıştır.
- Kullanıcının bayılma durumunda ayağının yürüyüş bandına sıkışmaması için otomatik durdurma sistemi; bir fotosensör ve acil durum kapatma switch’i kullanılmıştır.
- STOP – Cihazı hemen durdurmak için kırmızı bir düğme konulmuştur.
- YARDIM – Personeli çağırmak için kablosuz bir sistem kullanılmıştır. Butona basıldığında zil konulduğu yerde çalacaktır.

KONFORLU YÜRÜYÜŞ İÇİN TUTAMAKLAR

V-Line; yürüyüş esnasında birçok yerden tutunarak yürümenizi sağlayan tutamaklara sahiptir. Kısa boylu kişiler ve yavaş yürüyen kişiler için oldukça konforludur. Vakum kapsüllerinde genel olarak bu yönden kol ağrıları yaşanmaktadır.

TABAN MALZEMESİ VE BANT

-Koşu bandı taban malzemesi olarak genelde ahşap malzeme kullanılır. Bandın kayması için bantla ahşap arasına yağlama yapılabilmektedir. Bu da kirliliği arttırabilmektedir.
-Ahşap malzeme direk insan yükünü taşıdığı ve dinamik bir yük taşıdığı için eğilebilmektedir.
-V-Line’da kullanılan metal üst tabaka, yürüyüş bandının sağlamlığını arttırmakta ve yağlama gereksinimi ortadan kaldırmaktadır.
-Diğer markalarda kullanılan bantlar İnfrared ısısından dolayı çabuk deforme olmaktadır. V-Line’da kullanılan bantlar bu sıcaklığa dayanıklı özel olarak seçilmişlerdir.

YÜRÜYÜŞ BANDI MOTORUNA MÜDAHALE VE TEMİZLİK

-V-Line’da bulunan motor koruyucu kulakçıklarla gevşetilip çıkarılarak müdahale çok daha kolaydır. Bakım ve temizlik için işinizi kolaylaştırır.
-Diğer kapsüllerde vidalar ulaşılması zor yerlere konmuş olabilmektedir ya da bir aletle açılabilmektedir.

KULLANILAN ÜRÜNLERİN MENŞEİLERİ

V-LINE Vibro-koşu bandı, uluslararası üreticilerin bileşenleri kullanılarak yapılmıştır

ALMANYA: İnfrared Lambalar, Şok Emiciler, Koşu Bandı Paleti

KANADA: Medikal Kalp Atış Hızı Monitörü, Acil Yardım Çağırma Sistemi

AMERİKA: Kayar Taban (Koşu Bandı), Tahrik Şanzımanı

İTALYA: Üç Fazlı Endüstriyel Titreşim Motoru, Üç Fazlı Endüstriyel Düşük Hızlı Cebri Soğutma Motoru (Opsiyonlu), Vakum Türbini (Motoru)

POLONYA: Çelik Yapı, Kapsül, Yazılım, Uygulama ve Grafikler

JAPONYA: Parazit Önleyici Filtre Setleri, İnverterler, Rulmanlar, Transformatörler, Kompresör, Dokunmatik Kontrol Ekranı, Foto Sensörler

TESTLER VE BİLİMSEL ÇALIŞMALAR

V-LINE'ın zayıflama ve rehabilitasyon çözümleri bağımsız bilimsel kurumlar tarafından test edilmiştir:

Szczecin Üniversitesi'nde Dr Ewa Szczepanowska başkanlığındaki Fonksiyonel İnsan Anatomisi Bölümü ve Dr Oleksandr Pryimakov yönetimindeki Fiziksel Egzersiz ve İyileşme Laboratuvarı (Olimpiyat güreşinde altın madalya kazananların eğitmeni)

Gorzów'daki Poznan Beden Eğitimi Koleji'nin Extramural Fiziksel Kültür Fakültesi'nde Dr Ryszard Kopański tarafından yönetilen Biyomekanik Laboratuvarı

Yayınlar:
1) Szczepanowska E., Jarska K., Chudecka M., Sieńko E.: Düzenli egzersizlerde vücut kütlesi bileşenlerini şekillendirmek için bir vibraplaka uygulaması. Antropoloji Kağıtları, Profesör Juhan Aul'un 110. yıldönümüne adanmış koleksiyon, cilt. XVI, 2007, s. 257–265.

2) Katarzyna Jarska, Ewa Szczepanowska, Monika Chudecka, Elżbieta Sieńko, Roman Drozdowski: VIBRA-LINE üzerinde vücut kompozisyonunu kontrol etmenin bir yolu olarak tüm vücut titreşim eğitimi. Dünya Performans Analizi Kongresi, Sopot VIII; Bildiriler Kitabı: Magdeburg 2008, s. 128–135.

3) Emilio J.A. Roldan, MD, PhD ve Cesar E. Bogado, PhD: İnsan İskeletinin Malzeme, Yapısal ve İşlevsel Özelliklerinin pQCT Sistemleri ile Değerlendirilmesi. Güncel Tıp Grubu, Güncel Osteoporoz Raporları 2009, 7:37–41.